Doporučujeme: TV program | Měření rychlosti internetu | Služby pro Váš web | Stahovač videí z YouTube | Zkus to jinak - logicky | Zkracovač dlouhých adres | Psí Park

pasu blog — každý není dokonalý

1.kapitola - Nový svět , noví přátelé

Datum: 5. 1. 2007 16.05 | Autor: pasu - Hanka | 1772× | Kategorie: Splněné přání | Komentáře: 0
 Kate si právě četla knížku Harry Potter a Fénixův řád ( již po několikáté ) , když se dostala ke Snapeově vzpomínce v myslánce. Začala uvažovat. "To je škoda , že já nikdy nezažiju dobu , kdy do školy chodil ještě Harryho kmotr , otec a jeho matka. Tak ráda bych věděla , jaké to je studovat v Bradavicích , mít přátele , kteří jsou jako já. Taky čarodějové.  Třeba by se dalo nějak zařídit?. No jo , ale jak. Co nějakým kouzlem? Nebo za pomocí talismanu ? A co kdybych se tam přenesla? Když se dokážu přenášet z místa na místo tady , tak proč bych se nemohla přenést do jejich světa? Nebo....nebo třeba kdybych se soustředila , jen na to , že chci být v Bradavicích, třeba bych se tam i dostala.Zkusím to." začala se plně soustředit na svoje velké přání. Najednou se kolem ní rozsvítila spousta zářivých světýlek. Začala ji obletovat a jejich záře byla již tak silná , že musela zavřít oči.

  Najednou ucítila , že již nesedí na své postely v pokoji , ale že je na měkké trávě. Otevřela oči. Uviděla , že se nachází u jezera a nedaleko je obrovský hrad.

  "Kde to jsem?" zděsila se

  "V Bradavicích"   oznámil jí neznámý , ale příjemný hlas. Prudce se za ním otočila. Uviděla celkem pohledného chlapce , který se na ni jen lehce usmíval. "To jako vážně?" zeptala se nevěřícně.

  "Jasně. Právě jsi na pozemcích Bradavické školy čar a kouzel. Mimochodem já jsem Remus. Remus Lupin. A ty jsi......."

 " Kate. Kate Dawsnová."

 "Těší mě. Ty asi nejsi zdejší viď?"

 "Ne."

  "A mohla bys mi říct odkud jsi?" otázal se zdvořile Remus

  "Ne. Tedy alespoň né teď. Promiň." omluvila se Kate

  "To nic. Je to jen tvoje věc. Mně do toho vlastně nic není." řekl Remus stále s úsměvem , i když v jeho hlasu byl znát menší smutek a zklamání.

  "Posliš Remusi, kdybych tě mohla poprosit....no....zavedl bys mě prosím za profesorem Brumbálem? Potřebuju s ním neprodleně mluvit."

 "Ty znáš Brumbála?" podivil se Rem "A odkud?"

  "Sakra! Tohle jsem neměla říkat." zděsila se Kate "No víš , já jsem o něm už slyšela a když jsem v těch Bradavicích , tak jsem si řekla, že bych si s ním promluvila. " vysvětlila rychle

  "A kde jsi o něm slyšela, když nejsi místní a ani nevíš , kde vlastně jsi?" zajímal se dál Remus

  "A je to v pytli. Co mu mám teď říct? Když mu budu dál lhát , tak se mi to může vymstít. Mám mu teda říct pravdu? Ale co když na mě pak bude naštvanej. Neznám tu prakticky nikoho. Co teď? I což řeknu mu pravdu." rozhodla se Kate a vše Remusovi vypověděla. Řekla mu o knihách J. K. Rowlingové, i to , jak je možné , že zná Brumbála , ale neřekla mu o Harrym - potomkovi Jamese a Lily. Vlastně toho moc nebylo a o tomto světě nevěděla také nic , jelikož J. K. Rowlingová píše jen o Harrym J. Potterovi. Když skončila , nejistě se podíval na Remuse. Ten se tvářil......neurčitě. 

 "Zlobíš se?" zeptala se potichu a dívala se při tom do země

 "Prosím tě proč bych se měl zlobit? Kvůli tomu, že jsi z jiného světa než já? Nebo , že jsi mi neřekla pravdu hned na začátku? Proč bych se měl na tebe zlobit? Já bych ti měl spíš pomáhat." řekl s úsměvem na tváři Rem

  "Díky Reme!" vykřikla nadšením Kate a vrhla se Removi kolem krku.

   "Není zač. Jsem rád , že se z nás stali přátelé." podotkl Rem a oplatil jí obětí.Když se od sebe odtrhli zeptal se: " Co budeš dělat?"

   "Já nevím. Splním si svůj sen. Budu tu svámi studovat. A až se mi bude chtít , tak odejdu. " plánovala si Kate

  "Ale co tvoji rodiče? Nebudou tě hledat? A co škola?" staral se Rem

  "V pohodě." prohlásila Kate a když uviděla jak se Rem tváří dodala: "Musím jim jen poslat sovu a poprosit je, jestli tady můžu zůstat a jestli by mi to nezařídili v mudlovské škole, do které chodím. "

  "Jasně. Tak teď ,  když už máme ve všem jasno , mohli bychom jít za Brumbálem. Souhlas?"

"Souhlas"   

pozn. Kate Dawsnová  [kejt dósnová]

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: