Doporučujeme: Snadné sdílení souborů | Měření rychlosti internetu | Italo.cz | Stahovač videí z YouTube | TV program | Zkus to jinak - logicky | Služby pro Váš web

pasu blog — každý není dokonalý

3.kapitola - Sen

Datum: 9. 1. 2007 16.31 | Autor: pasu-Hanka | 1551× | Kategorie: Splněné přání | Komentáře: 1

Pozn.: Pište prosím svoje komentáře, ať vím, co mám zlepšit.          

   Děkuji za beta-read Elvíře 

      Ten den byla Kate štěstím bez sebe. Nejen, že se jí splnilo její dávné přání, ale také se skamarádila s Remusem. Všechno jí připadalo dokonalé. Společenská místnost byla ještě krásnější, než jak jí popisovala kniha a kam se na ni hrabala ta z filmu. A ložnice? Nad ní se přímo rozplývala. Nádherné, měkké postele s nebesy, okno, ze kterého mohla shlédnout školní pozemky a velké zrcadlo vedle skříní bylo prostě perfektní

      "Co víc si můžu přát?" ptala se sama sebe "Snad jen mít milé spolubydlící. Nesnesla bych být poblíž třeba takové Narcissy Blackové nebo jiné budoucí smrtijedky. Doufám, že i v tomto směru se na mě usměje štěstí" A to při ní skutečně stálo i v této chvíli. Jen co si vybalila svoje věci, pro které si zaletěla domů, když zjistila, že je to úplná hračka, objevila se ve dveřích rudovláska se smaragdově zelenýma očima. Poznala ji. Byla to Harryho matka – Lily Evansová. 

      "Ahoj," pozdravila Lily Kate "ty musíš být moje nová spolubydlící, že? Jsem Lily Evansová " představila se Lily a podala jí ruku

      "Ahoj. Těší mě. Já jsem Kate Dawsnová." Představila s úsměvem Kate a potřásla si s Lily rukou. "Jsem tady nová. Přijela jsem teprve dnes a ještě to tu moc neznám." pokračovala

      "Chceš abych tě tu provedla? Už nám skončilo vyučování a do večeře, která je v šest, zbývají tři hodiny. Můžeme se projít po škole . Ukážu ti , kde je jaká učebna, kabinet, ošetřovna a knihovna a pak se můžeme na chvíli projít po školních pozemcích." nabídla se Lily

      "To bych byla strašně ráda. Víš, já tu znám vlastně jen Remuse Lupina, kterého jsem potkala, když jsem šla sem do školy za ředitelem a teď vlastně  ještě tebe. Byla bych hrozně ráda kdybychom byly kamarádky.“ pronesla Kate.

      „Jasně, nemám žádný důvod tě odmítnout“ souhlasila s nadšením Lily a vydala se se svou novou kamarádkou na prohlídku hradu. Cestou si povídaly a probraly snad všechna možná témata a jelikož prohlídka hradu zabrala víc času než se předpokládalo, vydali se do Velké síně na večeři.            

      Při vstupu se Kate s ohromeným výrazem zastavila.

      „Páni.“ To bylo to jediné, co ze sebe dostala. Ještě nikdy v životě neviděla tak velikou a nádhernou místnost. Nad její hlavou byla vyčarována jasná noční obloha plná zářících hvězd a výzdoba, kterou se síň honosila, byla prostě okouzlující.

      „Tohle je lepší než v knížkách.“ Pomyslela si.

      „Tak Kate. Budeš tu takhle stát ještě dlouho? Pojď, najdeme si místo.“ Vyrušila Kate Lily a táhla jí za rukáv k partičce nebelvírských holek pravděpodobně stejného věku. 

      „Ahoj holky, máte tu volno?“ zeptala se Lily

      „Jasně.“ odpověděla  půvabná černovláska a se zájmem pozorovala Kate. Ta si sedla vedle Lily, která ji děvčatům ochotně představila.

      „Tohle je moje kamarádka Kate Dawsnová. Je tu tenhle rok nová a chodí do stejného ročníku jako já.“

      „Ahoj Kate, já jsem Claire Greenwaldová.“ „A já Hannah Montgomeryová“

      „A já………“

      Každá dívka se Kate představila a poté si začaly povídat. Zvídavé holky se vyptávaly, odkud je, kde se tady vzala a Kate jim prostě a jednoduše celý svůj mírně (hodně) upravený příběh vyprávěla. Mezitím si Kate nandala na talíř brambory, kousek kuřete a zeleninu. Během večeře probraly snad všechno – profesory, školní řád, kluky atd. Kate si všimla Remuse, který seděl téměř na konci stolu se svými kamarády a který, když si jí všimnul, se pousmál a kývl na pozdrav. Kate mu na oplátku zamávala. Potom se dál věnovala večeři a novým spolužačkám.

      Znakového rozhovoru mezi Kate a Remem si však všiml Sirius, podíval se směrem, kterým se Remus díval a spatřil hnědovlasou dívku s hnědýma očima.

      „Kdo to je? Ještě jsem ji tu neviděl.“  Pomyslel si Tichošlápek.  

      „Remusi, ty znáš támhletu…“ pohodil hlavou směrem ke Kate „..holku?“zeptal se Sirius kamaráda a snažil se, aby to znělo lhostejně.

      Remus se podíval koho myslí a když spatřil onu osobu, o které byla řeč, pousmál se. „Jasně to je Kate Dawsnová.“

      „V životě jsem ji tu neviděl.“ řekl zamračeně Sir a tak usilovně se snažil vzpomenout si na onu dívku, že se mu zkřivil obličej soustředěním. Remus se nad tím pohledem rozesmál a po chvíli se k němu přidal i James, když uviděl výraz svého kamaráda.

      „Tos´ ani nemoh´“ řekl mezi záchvatem smíchu, „protože je tady nová. Začala sem chodit teprve letos. Je ve stejném ročníku jako my.“ Vysvětlil Remus a dál se věnoval jídlu.

      „Jo tak proto. A já proč si na ni nemůžu vzpomenout.“ pochopil Siri

      Mezitím Kate s Lily dojedla a vydaly se společně do společenské místnosti, kde se však zdržely jen chvíli a potom se vydaly do ložnice. Kate byla totálně vyřízená z těch všech dnešních zážitků a emocí. Hned jak se převlékla do pyžama, ulehla a za chvíli spala jako zabitá. Lily si ještě chvíli četla knihu, kterou si půjčila z knihovny a potom si šla také lehnout.

      Kate měla krásný sen. Procházela se sama školními pozemky ale né na dlouho. Brzy se k ní  připojil student 6. ročníku , který ještě před chvílí seděl se svými kamarády u jezera pod velkým stromem. Byl to Sirius. Pomalu se courali okolo jezera, ve kterém sídlila obří sépie a u starého dubu se zastavili. Stáli přímo proti sobě a hleděli si navzájem do očí. Najednou se  sen změnil.

      Byl úplněk. Kate běžela nocí co nejrychleji mohla a snažila se dohnat dívku, která kráčela směrem k vrbě mlátičce a měla obrovský náskok. Byla už byla zcela vyčerpaná. Věděla však, že se nemůže zastavit a ani zpomalit, protože musí onu dívku odvést zpět do bezpečných zdí hradu. Když dívku dohnala, poznala v ní svou kamarádku Lily. Snažila se ji přesvědčit, ale kamarádčina zvědavost byla ale mnohem větší.

      „Viděla jsem kluky jak jdou k Vrbě mlátičce. Mizí tak každý měsíc a já chtěla vědět proč.“  vysvětlila Lily. Když je však nikde neviděla, rozhodla se, že se spolu s Kate vrátí do hradu. Už bylo ale  pozdě. Mezitím co Lily kamarádce vše vysvětlovala, došly až k vrbě mlátičce.

      Kate věděla, že vrba mlátička skrývá tajný vchod do Chroptící chýše a sama o sobě je velmi nebezpečná, také nepovažovala za moudré vydávat se sem právě za úplňku. Rychle se chtěla s Lily vrátit do hradu, jelikož věděla, kdo Chroptící chýši o úplňku používá a právě když se otočily a udělaly pár kroků směrem k hradu, ozvalo se za nimi táhlé a děsivé zavytí. Vlkodlak.

      Prudce se otočily. Pomalu se k nim blížil a vypadal opravdu krvežíznivě a nebezpečně. Lily ani Kate se nebyly schopné pohnout. Stály jako dvě kamenné sochy a doufaly v zázrak. Vlkodlak však nemeškal a zaútočil…

V tu chvíli se Kate celá vyděšená a zpocená probudila.

 Komentáře:

  1. Kate9. 1. 2007 18.25

    to se dělá takhle to zakončit!!!!!!! -:))))) jinak pěkný.... těším se na další... jo ještě bude dneska nějaká nová kapitola k Návratu???? pleaseeeeeeeeeeee    odpovědět

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: