Doporučujeme: Psí Park | TV program | Zkus to jinak - logicky | Zkracovač dlouhých adres | Snadné sdílení souborů | Stahovač videí z YouTube | Služby pro Váš web

pasu blog — každý není dokonalý

7.papitola - Rodokmen

Datum: 30. 1. 2007 16.22 | Autor: pasu-Hanka | 1777× | Kategorie: Splněné přání | Komentáře: 10
  

                        7.kapitola - Rodokmen

                                Za beta-read díky Elvíře

        

   „A co se dělo po tom, co jste se políbili?" zajímala se Kate. Seděla spolu se svou kamarádkou ve společenské místnosti a Lily ji právě sdělovala podrobné informace o její schůzce s Jamesem Potterem. Bylo to skoro neuvěřitelné, ale od té doby, co se Lily vrátila z učebny přeměňování byla stále usměvavá. Blížil se právě závěr jejího vypravování a Kate už byla napětím bez sebe. Musela se dozvědět, zda se vše zdařilo a jestli dosáhla svého cíle.

   „Pak se mě zeptal, jestli s ním nechci chodit a já mu řekla, že ano." Lily byla štěstím bez sebe

   „No to je výborné, gratuluji ti. Jsem strašně šťastná, hlavně kvůli tobě." Ve skutečnosti byla Kate šťastná ještě víc.

   Zahlédla, že si to k nim z druhé strany společenské místnosti  razí James a tak se raději, aby je nerušila, vymluvila na to, že musí do knihovny a odešla. Šla po dlouhých chodbách neznámo kam. Prostě ji nohy někam nesly a ani si neuvědomila, že neví, kde knihovna je. Byla příliš ponořena do myšlenek o své budoucnosti zde.

   ...Možná bych se mohla pokusit zničit Voldemorta. Harry by pak měl rodiče, kmotra a Brumbál se spoustou dalších lidí by byl na živu.

   Zničit, zničit. Řekni mi, co zmůžeš sama proti tak mocnému černokněžníkovi? Jsi jen obyčejná studentka sedmého ročníku Bradavic, která měla pouze domácí školu a to jenom dva roky. A navíc by si  příliš změnila budoucnost. Už stačí to , že jsi se pletla mezi Lily a Jamese. Ozval se protivný hlas v její hlavě.

   A co tady mám teď dělat?

   BUM!!! BÁC!!!    

  Opět do někoho vrazila, ale tentokrát se svalili oba dva.

   „Au. To bude boule." Povzdychla si Kate

   „Promiň. Měl jsem dávat větší pozor." Dívka pohlédla na osobu, do které narazila. Jaké bylo její překvapení, když zjistila, že znovu vrazila do Siriuse Blacka.  To je snad nějakej osud nebo co? Pomyslela si a snažila se vstát. Tichošlápek, který se mezitím vyškrábal na nohy jí pomohl.

   „Nestalo se ti nic?" staral se, ale Kate ho jen odbyla mávnutím ruky

   „To je v pohodě."

   „Kam máš namířeno?" zajímal se a nápadně si ji prohlížel. Dívka byla v čím dál tím ve větších rozpacích. Na takovéhle situace prostě nebyla stavěná a nikdy je nezvládala.

   „Do knihovny, jenomže..." rozhlédla se kolem „...jsem se nějak ztratila." Přiznala rozpačitě a přála si, aby se na ni Sirius nedíval. Byla sice ráda v jeho blízkosti, i když jí vždycky srdce bylo jako o závod, ale konverzaci prostě nezvládala. To, že se jí líbí se snažila skrýt, protože nechtěla navazovat nějaké hlubší vztahy. Jednou se bude muset vrátit do svého mudlovského světa, ve kterém kromě rodičů žádní kouzelníci nežijí a loučení by bylo o to víc těžší, kdyby si tu našla kluka. Je sice velice nepravděpodobné, že by se Sirius zamiloval zrovna do ní, ale náhoda je blbec.

   „Nemohl bys mi prosím tě říct, jak se tam dostanu?" Sirius se na ni předstíraným povýšeneckým úsměvem podíval

   „Proč bych to měl dělat?" Kate tahle otázka dost zmátla a taky tón jeho hlasu. Bylo to jako by to ani nebyl on. Jako by nemluvila se Siriusem Blackem, ale s příslušníkem rodiny Malfoyových. Místo odpovědi jen pokrčila rameny

   „Nevím. Jestli je to tak těžký, tak já si to najdu sama." Dost pochybovala o tom, že by knihovnu sama našla, protože hrad je neskutečně velký. Siriuse, ale její chování rozesmálo.

   „Čemu se směješ?" vyjela na něj

   „Tobě. Líbí se mi, jak se chováš" Tohle ji poněkud vykolejilo a skutečnost, že se mu líbí snad ještě víc. Nevěděla jestli má být šťastná nebo naopak, ale při pohledu ne něj náhle zapomněla na budoucnost a žila jen a jen přítomností. Stáli u sebe blíž než normálně a navzájem si hleděli do očí. Dívka chtěla zrak odtrhnout, ale prostě to nešlo. Sirius k ní opatrně přistoupil blíž a pomalu si dal ruku kolem jejího pasu. V ten okamžik Katino srdce bušilo ještě víc než předtím. Prohlížela si ho svýma očima a čekala, co se bude dít dál. Docela se i divila, že se ještě nesesypala. V jednu chvíli se k ní Sirius naklonil a dlouze ji políbil na rty. Kate byla nejdřív trochu vyděšená, ale potom mu polibek oplatila a ruce si ovinula kolem jeho krku.

Stáli tam poměrně dlouho a vyrušily je až hodiny odbíjející šestou hodinu.

   Kate se spolu se Siriusem vydala do Velké síně na večeři a on ji na oplátku toho, že přijme jeho nabídku chodit s ním, ukáže cestu do knihovny. Když vešli ruku v ruce do Velké síně spousta zvědavých zraků se po nich otáčelo. Sirius Kate poradil, aby je prostě ignorovala. Sedli si k Jamesovi, Lily, Remusovi a Peterovi, kteří na ně z dálky zamávali.

   „Ahoj" pozdravili se a všichni se s chutí pustili do jídla. Kate si s Lily vyměnila pohled typu vysvětlím ti to pak a James s Remem, tedy hlavně James, na Siriuse doráželi, aby jim všechno vysvětlil. Ten jim pouze něco zašeptal a dál už se na nic neptali.

   Po večeři vzal Black svou novou přítelkyni do knihovny, jak jí slíbil. Trvalo alespoň půl hodiny než tam došli, protože Sirius stále zdržoval.:)

   Seděli spolu v tichu knihovny a každý si četl svou knihu. Tedy aspoň Kate. Sirius po ní nenápadně pokukoval a snažil se si zapamatovat každý sebemenší detail její tváře. Dívka zaklapla knihu a vstala.

   „Ty už jdeš?" zeptal se Black. Usmála se.

   „Ne. Jen si jdu vzít nějakou jinou knihu." Vysvětlila, letmo ho políbila a ztratila se mezi zaprášenými  regály. Nehledala nějakou konkrétní knihu. Prostě jen tak očima skákala z jednoho titulu na druhý dokud ji nějaký nezaujal. Zastavila se u knihy TOULKY ČERNOU MAGIÍ. Zvědavě jí prolistovala a pak se vrátila zpět k Siriusovi. O své budoucnosti už dávno nepřemýšlela a nemyslela ani na to, že jednou bude muset Siriuse i své přátele opustit.

   Ne. Budoucnost je daleko a musím žít přítomností.  Říkala si stále. Netušila ale, že se její budoucnost dost změní.

   Pan Black byl zaneprázdněn čtením svazku KOUZLA A ČÁRY PRO POKROČILÉ KOUZELNÍKY. Obličej měl zkřivený soustředěním, až se Katie musela v duchu zasmát. Vypadal roztomile. Černé vlasy mu padaly do očí a téměř zakrývaly jeho tvář. Posadila se vedle něj a otevřela knihu. Přečetla asi tři stránky, když z ní vypadl nějaký hodně starý pergamen. Otráveně se pro něj ohnula a zvědavě ho otevřela. To co na něm uviděla, jí úplně vyrazilo dech. V tom šoku upustila na zem knihu, která s rámusem dopadla na zem. Jindy by ten kravál přivolal madam Pinceovou- zdejší knihovnici, ale protože byla právě v oddělení s omezeným přístupem nic neslyšela. Sirius sebou polekaně škubl a pátral po původu toho hluku. Když uviděl Kate, jak se nehýbe, je bílá jako stěna a upřeně zírá na ten pergamen zděsil se.

   „Kate" lehce s ní zatřásl „ Kate, co je ti" dívka odtrhla oči od pergamenu a podívala se na něj. Jen prohlásila:

   „Musím pryč" a vyběhla z knihovny ven. Sirius jí byl v patách, ale dívka měla přece jen náskok. Jakmile se dostala do nějaké tmavé chodby, okamžitě se sesunula po zdi dolů. Do očí se jí hrnuly slzy a v hlavě měla úplný zmatek. Z onoho pergamenu totiž jasně vyplývalo, že je potomkem a zároveň i dědičkou moci všech čtyř zakladatelů Bradavic.

   

  

                    
Komentáře:

 1. susik30. 1. 2007 16.44

  supeeeeeeer, už se těšim na dalši kapču  odpovědět
 2. Blackes30. 1. 2007 17.12

  Ježíš honem honem další...doufám, že bude dneska ještě jedna  odpovědět
 3. Sherina30. 1. 2007 18.09

  nemůžu si pomoct ale nějak si neumim představit Siriuse jak se soustředí na čtení nějaké knížky :-D perfektní kapča  odpovědět | Odpovědi: pasu-Hanka [7],
 4. Gwenevie30. 1. 2007 18.25

  Moc pekny..nemuzu se dockat pokracovani..Hm..Taky si tak Siriuse nedokazu predstavit..:))  odpovědět
 5. Polgara31. 1. 2007 13.47

  Ted jsem dočetla celou povídku a musim uznat,že je to supr.  odpovědět | Odpovědi: pasu-Hanka [7],
 6. Tana31. 1. 2007 17.37

  Super  odpovědět
 7. pasu-Hanka31. 1. 2007 17.42

  Odpověď pro Sherina [3]: ;Odpověď pro Polgara [5]: zázraky se dějí  odpovědět
 8. Sany En1. 2. 2007 15.20

  Vážně skvělí moc se těším na pokračování  odpovědět
 9. mašinka5. 2. 2007 10.51

  skvělýýýýýýýýýýý  odpovědět

Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: